• Jak „perła” stała się „cudem”?

  Jest ostateczne rozstrzygnięcie plebiscytu National Geographic, zorganizowanego przez pismo Traveler – pałac Potockich jest wśród 7 nowych cudów Polski. Zdobył główną nagrodę i prestiż. Czy tytuł zostanie odpowiednio spożytkowany?
 • Przewodniczący rady odwołany

  Podczas ostatniej sesji rady gminy Ulan-Majorat, 25 września, został odwołany jej przewodniczący Bogdan Maliszewski oraz wiceprzewodnicząca Elżbieta Paskudzka.
 • Warsztaty Bursztynnicze w Parczewie

  Na tydzień Parczew zamieni się w bursztynową stolicę naszego województwa. W dniach 4 – 11 października w Hotelu Orion odbędą się I Warsztaty Bursztynnicze Gdańsk – Lublin 2015. W programie pierwszej takiej w województwie lubelskim imprezy są nie tylko warsztaty, ale także pokazy biżuterii z bursztynem i ciekawe prelekcje nt. tego surowca oraz jego wykorzystywania.
 • „Kąkolewisko” po raz szesnasty

  W ostatni weekend w Kąkolewnicy prezentowały się kabarety. Podczas XVI Wojewódzkich Spotkań Kabaretowych odbyły się dwa konkursy i wielka gala. W piątek na scenie Gminnego Ośrodka Kultury prezentowały się kabarety szkolne w ramach „Gminnego konkursu skeczy”.

Pokazać, że nauka nie musi być nudna

Kategoria: Listopad 2013 Utworzono: czwartek, 07, listopad 2013 tygodnikopinie.pl

 DSC0225

Warsztaty, doświadczenia, wizyta w przenośnym planetarium URSA MAJOR, to tylko namiastka atrakcji jakie czekały na gimnazjalistów z Czemiernik. Piknik edukacyjny zorganizowany przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk z Warszawy w ramach projektu EDUSCIENCE w Publicznym Gimnazjum im. hm. M. S. Lisowskiego okazał się strzałem w dziesiątkę.

– Celem projektu jest pokazanie dzieciakom, że nauka potrafi być fajna. Pracujemy wciąż nad portalem, który jest udostępniony także w szkole, dzięki czemu można łączyć się za pomocą naszej platformy z profesorami, którzy pracują w naszym instytucie geofizyki w PAN. Dodatkową atrakcją są łączenia z naszej stacji na Spitsbergeniedodaje Justyna Buczyńska.

Czemiernickie gimnazjum uczestniczy w programie od roku. –To, że zostaliśmy wylosowani to nie był przypadek. Musieliśmy znaleźć ten projekt, następnie zgłosić swój akces. Trochę szczęścia, trochę naszego zaangażowania i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Piknik to część całego projektu. Załapaliśmy się do udziału w nim jako jedno z dwóch gimnazjów w województwie. Oczywiście wcześniej bardzo o to zabiegaliśmy – mówi dyrektor gimnazjum Ireneusz Kaczorek.

Zwieńczeniem przeprowadzonego w środę pikniku była wizyta w przenośnym planetarium URSA MAJORA, która to wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów. – Bardzo mi się podoba ten piknik zwłaszcza, że są moje pierwsze doświadczenia robione na żywo. Najbardziej podobały mi się doświadczenia z chemii – mówi uczennica Karolina Sobieszek.

W ramach uczestnictwa w projekcie szkoła dostała tablicę interaktywną, dzięki której można przeprowadzać zajęcia online. Na własna rękę placówka dokupiła kolejne trzy tablice, w związku z czym już w czterech pracowniach mogą być prowadzone zajęcia online. Dodatkowo szkoła w ramach projektu otrzymała zestaw do monitorowania przyrody, dzięki czemu uczniowie przez cały rok mogą monitorować zjawiska przyrodnicze.

Irmina Łuba

 

 

Could not open a directory stream for /tygodnikopinie.pl/images/gal/1311/piknik/

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Prosimy wypowiadać się w sposób uprzejmy, nie obrażając innych oraz zachować kulturę słowa. Komentarze obraźliwe bądź uznane za niestosowne lub nie wnoszące żadnych informacji będą kasowane. więcej: Regulamin

Kod antyspamowy
Odśwież

langa

Dziękuję za poparcie

Szanowni Państwo, dziękuję wszystkim z Państwa, którzy oddali na mnie głos i na mój komitet wyborczy. Uzyskałem największe poparcie z komitetu, z którego ubiegałem się o mandat, uzyskałem drugi wynik do powiatu z gminy Wohyń i największe poparcie z tak odległego miejsca na liście.

frame

W tym sezonie do zimowych rozgrywek piłkarskich organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przystąpiło 9 drużyn. W porównaniu z ubiegłym rokiem zabrakło bardzo ważnych „firm” czyli Spomleku i Wohynia, ale nie znaczy to, że zabrakło zawodników z tych drużyn.

art

Podczas ostatniej sesji rady powiatu rozpatrywano skargę na działalność dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Parczewie. Dotyczyła ona zasadności organizowania wyjazdowych szkoleń dla Powiatowej Rady Rynku Pracy za, jak się okazuje dla niektórych duże, a dla innych bardzo niewielkie pieniądze. Koszt ostatniego, w okolicach Zakopanego, wyniósł 1250 zł od osoby. Radni skargę uznali jednak za niezasadną.