Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie m.in. w celu świadczenia usług, statystyk i zapewnienia pełnej funkcjonalności serwisu. Jeżeli nie chcesz żeby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, zmień ustawienia swojej przeglądarki według informacji w menu help przeglądarki, lub na stronie jej producenta.

 • Zwłoki małżeństwa 60-latków znalezione w mieszkaniu

  W poniedziałek 16 marca mieszkańcy radzyńskiego osiedla Zgoda zaalarmowali policję – w jednym z lokali przy ul. Przesmyckiego nikt nie odpowiadał na pukanie, a od dwóch dni paliło się światło. Na miejsce został wysłany patrol. Po wejściu do mieszkania funkcjonariusze znaleźli w nim ciała mężczyzny i kobiety.
 • Kuratorium nie broni dyrektora

  W ubiegły czwartek Kuratorium Oświaty w Lublinie wydało opinię w sprawie odwołania dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Borkach, który pod wpływem alkoholu pojawił się w pracy.
 • PUK-PUK. Czy tu można złożyć podpis?

  W ubiegłym tygodniu pojawiła się informacja o zbieraniu wśród pracowników Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Radzyniu podpisów na listach poparcia dla kandydata PiS w wyborach prezydenckich, Andrzeja Dudy. Kto puścił listy? Nie wiadomo. Nie wiadomo też, czy trafiły do właściwego adresata. Część list przekazano bowiem do sekretarza gminy Radzyń, Jarosława Ejsmonta, który na wieść o tym zdziwił się ogromnie.
 • Właściciel czemiernickiej fortalicji chce wykupić działki, radni się wahają

  Bez wiążących decyzji zakończyło się spotkanie właścicieli czemiernickiego pałacu z radnymi. Inwestorzy zaproponowali wykup dwóch działek, które teraz dzierżawią, a które już jako własne chcieliby ująć w przygotowywanej koncepcji zagospodarowania terenu. Radni zgody nie dali, bo chcą znać opinię mieszkańców.
 • Miasto dało pieniądze na sport i trochę na kulturę

  Rozstrzygnięty został konkurs ofert na realizację zadań z zakresu upowszechniania kultury, sportu, krajoznawstwa i turystyki ogłoszony przez burmistrza Radzynia Podlaskiego. Najwięcej pieniędzy otrzymał klub piłkarski Orlęta-Spomlek – 205 tys. zł czyli o 20 tys. więcej niż w roku ubiegłym.

Pokazać, że nauka nie musi być nudna

Kategoria: Listopad 2013 Utworzono: czwartek, 07, listopad 2013 tygodnikopinie.pl

 DSC0225

Warsztaty, doświadczenia, wizyta w przenośnym planetarium URSA MAJOR, to tylko namiastka atrakcji jakie czekały na gimnazjalistów z Czemiernik. Piknik edukacyjny zorganizowany przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk z Warszawy w ramach projektu EDUSCIENCE w Publicznym Gimnazjum im. hm. M. S. Lisowskiego okazał się strzałem w dziesiątkę.

– Celem projektu jest pokazanie dzieciakom, że nauka potrafi być fajna. Pracujemy wciąż nad portalem, który jest udostępniony także w szkole, dzięki czemu można łączyć się za pomocą naszej platformy z profesorami, którzy pracują w naszym instytucie geofizyki w PAN. Dodatkową atrakcją są łączenia z naszej stacji na Spitsbergeniedodaje Justyna Buczyńska.

Czemiernickie gimnazjum uczestniczy w programie od roku. –To, że zostaliśmy wylosowani to nie był przypadek. Musieliśmy znaleźć ten projekt, następnie zgłosić swój akces. Trochę szczęścia, trochę naszego zaangażowania i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Piknik to część całego projektu. Załapaliśmy się do udziału w nim jako jedno z dwóch gimnazjów w województwie. Oczywiście wcześniej bardzo o to zabiegaliśmy – mówi dyrektor gimnazjum Ireneusz Kaczorek.

Zwieńczeniem przeprowadzonego w środę pikniku była wizyta w przenośnym planetarium URSA MAJORA, która to wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów. – Bardzo mi się podoba ten piknik zwłaszcza, że są moje pierwsze doświadczenia robione na żywo. Najbardziej podobały mi się doświadczenia z chemii – mówi uczennica Karolina Sobieszek.

W ramach uczestnictwa w projekcie szkoła dostała tablicę interaktywną, dzięki której można przeprowadzać zajęcia online. Na własna rękę placówka dokupiła kolejne trzy tablice, w związku z czym już w czterech pracowniach mogą być prowadzone zajęcia online. Dodatkowo szkoła w ramach projektu otrzymała zestaw do monitorowania przyrody, dzięki czemu uczniowie przez cały rok mogą monitorować zjawiska przyrodnicze.

Irmina Łuba

 

 

Could not open a directory stream for /var/www/vhosts/tygodnikopinie.pl/develop.tygodnikopinie.pl/images/gal/1311/piknik/

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Prosimy wypowiadać się w sposób uprzejmy, nie obrażając innych oraz zachować kulturę słowa. Komentarze obraźliwe bądź uznane za niestosowne lub nie wnoszące żadnych informacji będą automatycznie kasowane. więcej: Regulamin

Kod antyspamowy
Odśwież

rebek

Radzyń ma nowego burmistrza

W wyniku głosowania w drugiej turze wyborów na burmistrza 74 głosami wygrał Jerzy Rębek, który w poniedziałek, jeszcze jako nieoficjalny burmistrz-elekt pojawił się na pierwszej sesji miasta Radzyń Podlaski.

frame

Porządki w lidze Perełek

W lidze siatkówki 2 marca sporo się działo. Niestety nie tyle w grze, co w kwestiach organizacyjnych i dyscyplinarnych.

zako

O marszałku Piłsudskim w przeddzień Święta Niepodległości

,,Marszałek Józef Piłsudski – mąż stanu i polityk” to wystawa, która gościła w Szkole Podstawowej w Żakowoli w dniach od 27 do 29 października. – Eksponaty prezentowane na wystawie pochodziły z Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.