Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie m.in. w celu świadczenia usług, statystyk i zapewnienia pełnej funkcjonalności serwisu. Jeżeli nie chcesz żeby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, zmień ustawienia swojej przeglądarki według informacji w menu help przeglądarki, lub na stronie jej producenta.

 • Jaki naprawdę jest PUK?

  – Od 2003 r. Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych wypracowało 9,6 mln zł zysku. 6 marca zostawiliśmy PUK z milionem złotych na koncie i robotami do zafakturowania w tym roku na 350 tys. zł. To wysiłek zarządu i całej załogi spółki – mówi były prezes PUK, Mirosław Kułak.
 • OSP w każdej gminie to podstawa

  Lubelszczyzna to prawdziwy potentat, jeśli chodzi o Ochotniczych Jednostek Straży Pożarnej. Na terenie województwa jest ich 1585, niewiele więcej jest tylko w Wielkopolsce i na Mazowszu. Powiat radzyński zrzesza 2375 strażaków ochotników. W maju obchodzą swoje święto.
 • Dyrektorka pożegnała się z biblioteką

  – Nie chciałbym sięgać po środki ostateczne – zapewniał po przedstawieniu wyników audytów jednostek podległych miastu Radzyń burmistrz Jerzy Rębek. To było 28 kwietnia. Półtora tygodnia później dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej została odwołana ze stanowiska ze skutkiem natychmiastowym.
 • 8 lat za ustawkę

  Umówili się na bójkę, ale po fakcie poskarżyli się policji. Czterej mieszkańcy miasta i gminy Radzyń Podlaski mieli pecha – nie dość, że „koledzy” spuścili im łomot, to teraz mają kłopoty z prawem.
 • Dzień Otwarty w SOSW

  Radzy Podlaski Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim zaprasza na Dzień Otwarty.

Pokazać, że nauka nie musi być nudna

Kategoria: Listopad 2013 Utworzono: czwartek, 07, listopad 2013 tygodnikopinie.pl

 DSC0225

Warsztaty, doświadczenia, wizyta w przenośnym planetarium URSA MAJOR, to tylko namiastka atrakcji jakie czekały na gimnazjalistów z Czemiernik. Piknik edukacyjny zorganizowany przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk z Warszawy w ramach projektu EDUSCIENCE w Publicznym Gimnazjum im. hm. M. S. Lisowskiego okazał się strzałem w dziesiątkę.

– Celem projektu jest pokazanie dzieciakom, że nauka potrafi być fajna. Pracujemy wciąż nad portalem, który jest udostępniony także w szkole, dzięki czemu można łączyć się za pomocą naszej platformy z profesorami, którzy pracują w naszym instytucie geofizyki w PAN. Dodatkową atrakcją są łączenia z naszej stacji na Spitsbergeniedodaje Justyna Buczyńska.

Czemiernickie gimnazjum uczestniczy w programie od roku. –To, że zostaliśmy wylosowani to nie był przypadek. Musieliśmy znaleźć ten projekt, następnie zgłosić swój akces. Trochę szczęścia, trochę naszego zaangażowania i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Piknik to część całego projektu. Załapaliśmy się do udziału w nim jako jedno z dwóch gimnazjów w województwie. Oczywiście wcześniej bardzo o to zabiegaliśmy – mówi dyrektor gimnazjum Ireneusz Kaczorek.

Zwieńczeniem przeprowadzonego w środę pikniku była wizyta w przenośnym planetarium URSA MAJORA, która to wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów. – Bardzo mi się podoba ten piknik zwłaszcza, że są moje pierwsze doświadczenia robione na żywo. Najbardziej podobały mi się doświadczenia z chemii – mówi uczennica Karolina Sobieszek.

W ramach uczestnictwa w projekcie szkoła dostała tablicę interaktywną, dzięki której można przeprowadzać zajęcia online. Na własna rękę placówka dokupiła kolejne trzy tablice, w związku z czym już w czterech pracowniach mogą być prowadzone zajęcia online. Dodatkowo szkoła w ramach projektu otrzymała zestaw do monitorowania przyrody, dzięki czemu uczniowie przez cały rok mogą monitorować zjawiska przyrodnicze.

Irmina Łuba

 

 

Could not open a directory stream for /var/www/vhosts/tygodnikopinie.pl/develop.tygodnikopinie.pl/images/gal/1311/piknik/

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Prosimy wypowiadać się w sposób uprzejmy, nie obrażając innych oraz zachować kulturę słowa. Komentarze obraźliwe bądź uznane za niestosowne lub nie wnoszące żadnych informacji będą automatycznie kasowane. więcej: Regulamin

Kod antyspamowy
Odśwież

frame

„Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność!”

Takimi słowami opisał wszechogarniającą radość, jaka towarzyszyła wydarzeniom z 10 i 11 listopada 1918 roku Jędrzej Moraczewski. Od tego czasu data11 listopada jest niezwykle ważna dla Polaków, a wczoraj, jak co roku, połączyła wielu mieszkańców miasta.

frame

Wymęczone zwycięstwo

Siedemnasta kolejka i kolejne trzy punkty dołożone przez LKS Orzeł Czemierniki. Tym razem żółto–niebiescy na swoim boisku podejmowali drużynę LKS Milanów. W meczu padła tylko jedna bramka, która zaważyła o wygranej Orła.

art

Skatepark w połowie sierpnia

Do 14 sierpnia zakończyć się ma realizacja skateparku w Komarówce. W ramach projektu przy ulicy Krótkiej, na terenie zieleńca i placu targowego powstanie kompleks, w skład którego oprócz skateparku wejdzie plac zabaw i siłownia zewnętrzna.