Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie m.in. w celu świadczenia usług, statystyk i zapewnienia pełnej funkcjonalności serwisu. Jeżeli nie chcesz żeby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, zmień ustawienia swojej przeglądarki według informacji w menu help przeglądarki, lub na stronie jej producenta.

 • Zmiany kadrowe w MOSiR i PEC

  Z funkcji dyrektora MOSiR odwołany został Grzegorz Szram, a prezesem PEC nie jest już Ryszard Puchala.
 • Delegat Biało-Czerwonych werbuje członkówJeszcze dwa lata temu Sławomir Rogala fotografował się w towarzystwie wierchuszki partyjnej SLD. Rok temu, będąc przewodniczącym Sojuszu w powiecie, ruszył w wyborczym pochodzie na Sejmik Wojewódzki. Dziś zamierza kandydować do Sejmu, ale już z innej partii. Właśnie zbiera członków do struktur Biało – Czerwonych.

 • Teatr z Krasewa najlepszy w „Opłotkach”

  GM. BORKI To już 16. gala teatralna organizowana przez GOK w Woli Osowińskiej. Tym razem Spotkanie Teatrów Wiejskich „Teatr w Opłotkach”, zorganizowane w Sitnie, wygrał Teatr wiejski z Krasewa i jego prezentacja „W starym piecu diabeł pali”.
 • Rozdzielili pieniądze na fundusze sołeckie

  Dobiega końca wydatkowanie pieniędzy z funduszy sołeckich. W gminie Wohyń spora część wydatków została przeksięgowana w budżecie do wydatków inwestycyjnych, ponieważ często były związane z modernizacjami budynków, placów wokół nich lub doposażeniem w sprzęt przekraczający wartością 3,5 tys. zł.
 • Jednak wakacje

  Drodzy Czytelnicy, jak zapewne zauważyliście na stronie pierwszej, kolejny numer naszego tygodnika wychodzi dopiero 13 lipca.

Pokazać, że nauka nie musi być nudna

Kategoria: Listopad 2013 Utworzono: czwartek, 07, listopad 2013 tygodnikopinie.pl

 DSC0225

Warsztaty, doświadczenia, wizyta w przenośnym planetarium URSA MAJOR, to tylko namiastka atrakcji jakie czekały na gimnazjalistów z Czemiernik. Piknik edukacyjny zorganizowany przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk z Warszawy w ramach projektu EDUSCIENCE w Publicznym Gimnazjum im. hm. M. S. Lisowskiego okazał się strzałem w dziesiątkę.

– Celem projektu jest pokazanie dzieciakom, że nauka potrafi być fajna. Pracujemy wciąż nad portalem, który jest udostępniony także w szkole, dzięki czemu można łączyć się za pomocą naszej platformy z profesorami, którzy pracują w naszym instytucie geofizyki w PAN. Dodatkową atrakcją są łączenia z naszej stacji na Spitsbergeniedodaje Justyna Buczyńska.

Czemiernickie gimnazjum uczestniczy w programie od roku. –To, że zostaliśmy wylosowani to nie był przypadek. Musieliśmy znaleźć ten projekt, następnie zgłosić swój akces. Trochę szczęścia, trochę naszego zaangażowania i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Piknik to część całego projektu. Załapaliśmy się do udziału w nim jako jedno z dwóch gimnazjów w województwie. Oczywiście wcześniej bardzo o to zabiegaliśmy – mówi dyrektor gimnazjum Ireneusz Kaczorek.

Zwieńczeniem przeprowadzonego w środę pikniku była wizyta w przenośnym planetarium URSA MAJORA, która to wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów. – Bardzo mi się podoba ten piknik zwłaszcza, że są moje pierwsze doświadczenia robione na żywo. Najbardziej podobały mi się doświadczenia z chemii – mówi uczennica Karolina Sobieszek.

W ramach uczestnictwa w projekcie szkoła dostała tablicę interaktywną, dzięki której można przeprowadzać zajęcia online. Na własna rękę placówka dokupiła kolejne trzy tablice, w związku z czym już w czterech pracowniach mogą być prowadzone zajęcia online. Dodatkowo szkoła w ramach projektu otrzymała zestaw do monitorowania przyrody, dzięki czemu uczniowie przez cały rok mogą monitorować zjawiska przyrodnicze.

Irmina Łuba

 

 

Could not open a directory stream for /var/www/vhosts/tygodnikopinie.pl/develop.tygodnikopinie.pl/images/gal/1311/piknik/

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Prosimy wypowiadać się w sposób uprzejmy, nie obrażając innych oraz zachować kulturę słowa. Komentarze obraźliwe bądź uznane za niestosowne lub nie wnoszące żadnych informacji będą kasowane. więcej: Regulamin

Kod antyspamowy
Odśwież

szopka

SZOPKA RADZYŃSKA, CZYLI GLORIA, GLORIA...  VICTIS, ET IN EXELSIS DEO!

frame

Cóż to był za mecz!

Tego nie da się opisać, to trzeba było zobaczyć żeby uwierzyć. Kibice nie mogli narzekać na bardzo emocjonujące spotkanie na stadionie w Czemiernikach. W całym widowisku przez ponad 90 minut padło aż 9 bramek z czego sędzia uznał 6.

art

Kultura dzieli, więc ją połączą

Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna miałyby stać się jedną instytucją. Chcą tego radni i przymierzają się do przegłosowania uchwały intencyjnej w tej sprawie. Na ostatniej sesji się nie udało, ale sprawa pewnie wróci, bo radnym nie podoba się dzielenie etatów w tych placówkach.