Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie m.in. w celu świadczenia usług, statystyk i zapewnienia pełnej funkcjonalności serwisu. Jeżeli nie chcesz żeby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, zmień ustawienia swojej przeglądarki według informacji w menu help przeglądarki, lub na stronie jej producenta.

 • Uczcijmy Konstytucję, która mogła powstawać w Radzyniu

  W niedzielne przedpołudnie władze miasta, powiatu i gminy Radzyń Podlaski spotkały się na pl. I. Potockiego, by pod pomnikiem Konstytucji 3 Maja uhonorować to święto.
 • Są wyniki audytów miejskich

  Podczas ostatniej sesji rady miasta, 28 kwietnia, burmistrz Jerzy Rębek zgodnie z zapowiedziami przedstawił raporty z przeprowadzanych w ostatnich miesiącach audytów w jednostkach podległych miastu.
 • Strzeliliśmy setkę

  Nie, nie, Szanowni Czytelnicy, nie mam zamiaru serwować Wam opisów zakrapianych imprez, które zresztą zdarzają nam się niestety zgoła sporadycznie.
 • Konkurs dla naszych Czytelników!

  Masz ochotę obejrzeć fantastyczny spektakl „Cyrkowo-Bajkowo”? Mamy specjalny konkurs dla naszych Czytelników. Wystarczy odpowiedzieć na 3 pytania, żeby wygrać bilet dla osoby dorosłej na najnowszy spektakl Cyrku „Korona”, który odwiedzi Radzyń Podlaski już 11 maja.
 • Już za tydzień - Cyrk KORONA w Radzyniu!

  W trakcie tournée największy cyrk w Polsce planuje wystawić ponad 250 spektakli w blisko 150 miastach na terenie całego kraju. 11 maja odwiedzą Radzyń Podlaski.

Pokazać, że nauka nie musi być nudna

Kategoria: Listopad 2013 Utworzono: czwartek, 07, listopad 2013 tygodnikopinie.pl

 DSC0225

Warsztaty, doświadczenia, wizyta w przenośnym planetarium URSA MAJOR, to tylko namiastka atrakcji jakie czekały na gimnazjalistów z Czemiernik. Piknik edukacyjny zorganizowany przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk z Warszawy w ramach projektu EDUSCIENCE w Publicznym Gimnazjum im. hm. M. S. Lisowskiego okazał się strzałem w dziesiątkę.

– Celem projektu jest pokazanie dzieciakom, że nauka potrafi być fajna. Pracujemy wciąż nad portalem, który jest udostępniony także w szkole, dzięki czemu można łączyć się za pomocą naszej platformy z profesorami, którzy pracują w naszym instytucie geofizyki w PAN. Dodatkową atrakcją są łączenia z naszej stacji na Spitsbergeniedodaje Justyna Buczyńska.

Czemiernickie gimnazjum uczestniczy w programie od roku. –To, że zostaliśmy wylosowani to nie był przypadek. Musieliśmy znaleźć ten projekt, następnie zgłosić swój akces. Trochę szczęścia, trochę naszego zaangażowania i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Piknik to część całego projektu. Załapaliśmy się do udziału w nim jako jedno z dwóch gimnazjów w województwie. Oczywiście wcześniej bardzo o to zabiegaliśmy – mówi dyrektor gimnazjum Ireneusz Kaczorek.

Zwieńczeniem przeprowadzonego w środę pikniku była wizyta w przenośnym planetarium URSA MAJORA, która to wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów. – Bardzo mi się podoba ten piknik zwłaszcza, że są moje pierwsze doświadczenia robione na żywo. Najbardziej podobały mi się doświadczenia z chemii – mówi uczennica Karolina Sobieszek.

W ramach uczestnictwa w projekcie szkoła dostała tablicę interaktywną, dzięki której można przeprowadzać zajęcia online. Na własna rękę placówka dokupiła kolejne trzy tablice, w związku z czym już w czterech pracowniach mogą być prowadzone zajęcia online. Dodatkowo szkoła w ramach projektu otrzymała zestaw do monitorowania przyrody, dzięki czemu uczniowie przez cały rok mogą monitorować zjawiska przyrodnicze.

Irmina Łuba

 

 

Could not open a directory stream for /var/www/vhosts/tygodnikopinie.pl/develop.tygodnikopinie.pl/images/gal/1311/piknik/

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Prosimy wypowiadać się w sposób uprzejmy, nie obrażając innych oraz zachować kulturę słowa. Komentarze obraźliwe bądź uznane za niestosowne lub nie wnoszące żadnych informacji będą automatycznie kasowane. więcej: Regulamin

Kod antyspamowy
Odśwież

pis

Krótki pokaz prezesa

Ci, którzy oczekiwali porywającej przemowy Jarosława Kaczyńskiego, zakończonej merytoryczną dyskusją i możliwością zadania pytań gościowi, z pewnością byli zawiedzeni.

frame

Wielkie pływanie

Sportowa rywalizacja i dużo dobrej zabawy – 5 kwietnia na pływalni Aqua-Miś sporo się działo i nie zabrakło wielkich emocji. W sobotę odbyła się tam wiosenna edycja zawodów pływackich „Cztery Pory Roku".

art

GM. WOHYŃ Podczas ostatniej sesji rady gminy wójt Stanisław Jóźwik zapowiedział radnym, że niedługo trzeba będzie przyjrzeć się kwestii oczyszczalni ścieków w gminie. Wybudowana w ramach unijnego projektu trzy lata temu oczyszczalnia ma dwa reaktory, które na razie wystarczają, ale niedługo mogą przestać.