• I Międzyszkolny Turniej Fryzjerski – wygrała Monika Sidor !

  W piątek (23 października) w Zespole Szkol Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawla II miał miejsce I Międzyszkolny Turniej Fryzjerski pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
 • Sprzeciw wobec prześladowań chrześcijan

  Szacuje się, że rocznie na całym świecie morduje się około 100 tysięcy chrześcijan, w związku z wyznawaną przez nich wiarą. Z tego powodu w niedzielę 8 listopada o godz. 13 w Radzyniu Podlaskim na placu Wolności, wyrażony został sprzeciw wobec prześladowań wyznawców Chrystusa na świecie.
 • Ważny dzień dla Smerfów i Misiów

  W ostatni piątek października w Zespole Placówek Oświatowych w Borkach odbyło się pasowanie na przedszkolaka w grupie Smerfy oraz pasowanie na starszaka w grupie Misie.
 • Święto winno łączyć, a nie dzielić

  Zbliża się Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji 11 listopada organizowane są uroczystości państwowe oraz wojskowe. W różnych miastach w kraju odbędą się wydarzenia, które w radosny sposób upamiętniają rocznicę wybicia się Polski na niepodległość. Prezydent RP Andrzej Duda odmówił swojego udziału w tzw. Marszu Niepodległości. Czy jest to wynik faktu, że prawie dwa tysiące osób podpisało w internecie apel do prezydenta w tej sprawie? – ja nie wiem.

Pokazać, że nauka nie musi być nudna

Kategoria: Listopad 2013 Utworzono: czwartek, 07, listopad 2013 tygodnikopinie.pl

 DSC0225

Warsztaty, doświadczenia, wizyta w przenośnym planetarium URSA MAJOR, to tylko namiastka atrakcji jakie czekały na gimnazjalistów z Czemiernik. Piknik edukacyjny zorganizowany przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk z Warszawy w ramach projektu EDUSCIENCE w Publicznym Gimnazjum im. hm. M. S. Lisowskiego okazał się strzałem w dziesiątkę.

– Celem projektu jest pokazanie dzieciakom, że nauka potrafi być fajna. Pracujemy wciąż nad portalem, który jest udostępniony także w szkole, dzięki czemu można łączyć się za pomocą naszej platformy z profesorami, którzy pracują w naszym instytucie geofizyki w PAN. Dodatkową atrakcją są łączenia z naszej stacji na Spitsbergeniedodaje Justyna Buczyńska.

Czemiernickie gimnazjum uczestniczy w programie od roku. –To, że zostaliśmy wylosowani to nie był przypadek. Musieliśmy znaleźć ten projekt, następnie zgłosić swój akces. Trochę szczęścia, trochę naszego zaangażowania i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Piknik to część całego projektu. Załapaliśmy się do udziału w nim jako jedno z dwóch gimnazjów w województwie. Oczywiście wcześniej bardzo o to zabiegaliśmy – mówi dyrektor gimnazjum Ireneusz Kaczorek.

Zwieńczeniem przeprowadzonego w środę pikniku była wizyta w przenośnym planetarium URSA MAJORA, która to wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów. – Bardzo mi się podoba ten piknik zwłaszcza, że są moje pierwsze doświadczenia robione na żywo. Najbardziej podobały mi się doświadczenia z chemii – mówi uczennica Karolina Sobieszek.

W ramach uczestnictwa w projekcie szkoła dostała tablicę interaktywną, dzięki której można przeprowadzać zajęcia online. Na własna rękę placówka dokupiła kolejne trzy tablice, w związku z czym już w czterech pracowniach mogą być prowadzone zajęcia online. Dodatkowo szkoła w ramach projektu otrzymała zestaw do monitorowania przyrody, dzięki czemu uczniowie przez cały rok mogą monitorować zjawiska przyrodnicze.

Irmina Łuba

 

 

Could not open a directory stream for /tygodnikopinie.pl/images/gal/1311/piknik/

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Prosimy wypowiadać się w sposób uprzejmy, nie obrażając innych oraz zachować kulturę słowa. Komentarze obraźliwe bądź uznane za niestosowne lub nie wnoszące żadnych informacji będą kasowane. więcej: Regulamin

Kod antyspamowy
Odśwież

DSC 0176---Kopia

Wpadł prosto pod ciężarówkę

Kiepskie warunki jazdy, padający deszcz lub deszcze ze śniegiem i późna pora - jeśli doda się do tego brak ostrożności, o wypadek nietrudno.

frame

Rodzeństwo Gadzałów po raz kolejny ozłocone

Tym razem Zuzia i Kuba pokazali co potrafią podczas rozgrywanych we włoskim Riccione XXIX Seniorów i XX Juniorów Mistrzostw Europy Taekwon-Do ITF.

art

W biurze rady w dniach 12, 19 i 26 października w godz. 9.00 – 11.00 swój dyżur pełnić będzie przewodniczący rady gminy Marek Król. Natomiast 20 października w siedzibie GOK na mieszkańców zainteresowanych spotkaniem czekać będzie w godz. 14.00 – 15.30 radny Marcin Kołtun.
Spotkania z przewodniczącym gminy, poza jego dyżurami, ewentualnie z innymi radnymi należy umawiać telefonicznie pod nr. tel. 83 344 80 25.