Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie m.in. w celu świadczenia usług, statystyk i zapewnienia pełnej funkcjonalności serwisu. Jeżeli nie chcesz żeby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, zmień ustawienia swojej przeglądarki według informacji w menu help przeglądarki, lub na stronie jej producenta.

 • Kto zapłaci za solary?

  W środę 18 lutego podczas spotkania z wójtami siedmiu gmin powiatu radzyńskiego burmistrz Radzynia Podlaskiego, jako lider projektu „Czysta energia w powiecie radzyńskim”, przedstawił decyzję o rozwiązaniu umowy z wykonawcą inwestycji, firmą PPUH RAPID.
 • Mają dość niebezpiecznych krajówek

  Mieszkańcy wsi leżących wzdłuż dróg krajowych biorą sprawy w swoje ręce. Skoro monity władz gminnych do Dyrekcji Dróg Krajowych nie przyniosły do tej pory rezultatów, teraz pisma wysyłają sami zainteresowani, dołączając listy z podpisami i opisy najbardziej tragicznych wypadków na drogach krajowych, które biegną przy ich domach. Chcą budowy chodników.
 • Czterech mężczyzn zatrzymanych za pobicie

  Policjanci z Radzynia Podlaskiego zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o pobicie i pozbawienia wolności 32-letniego mieszkańca gm. Borki.
 • Rocznica ślubu w Walentynki

  Kiedy na ulicach widać było zakochanych nastolatków, w kwiaciarniach kolejni panowie kupowali róże dla swoich wybranek, w sali w Radzyńskim Ośrodka Kultury można było zobaczyć, jak wygląda prawdziwa miłość.
 • Zmiany w ustawie – konsumentom wolno więcej?

  Ważne zmiany w ustawie o prawach konsumenta – od 25 grudnia kupujący mogą więcej ROZMOWA z Włodzimierzem Kowalikiem, powiatowym rzecznikiem konsumenta
 • Kolędy jak drogocenne perły

  Niemal 20 wykonawców i artystów z całego powiatu wystąpiło na scenie radzyńskiej oranżerii. Wśród nich znaleźli się soliści, zespoły, chóry szkolne, schole.
 • Co się dzieje w Sobolach?

  Wykorzystywanie zależności służbowej, wymuszanie pożyczek, fałszowanie podpisów – takie poważne podejrzenia w stosunku do dyrektorki Szkoły Podstawowej w Sobolach w gminie Ulan-Majorat pojawiły się w ostatnim czasie.

Pokazać, że nauka nie musi być nudna

Kategoria: Listopad 2013 Utworzono: czwartek, 07, listopad 2013 tygodnikopinie.pl

 DSC0225

Warsztaty, doświadczenia, wizyta w przenośnym planetarium URSA MAJOR, to tylko namiastka atrakcji jakie czekały na gimnazjalistów z Czemiernik. Piknik edukacyjny zorganizowany przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk z Warszawy w ramach projektu EDUSCIENCE w Publicznym Gimnazjum im. hm. M. S. Lisowskiego okazał się strzałem w dziesiątkę.

– Celem projektu jest pokazanie dzieciakom, że nauka potrafi być fajna. Pracujemy wciąż nad portalem, który jest udostępniony także w szkole, dzięki czemu można łączyć się za pomocą naszej platformy z profesorami, którzy pracują w naszym instytucie geofizyki w PAN. Dodatkową atrakcją są łączenia z naszej stacji na Spitsbergeniedodaje Justyna Buczyńska.

Czemiernickie gimnazjum uczestniczy w programie od roku. –To, że zostaliśmy wylosowani to nie był przypadek. Musieliśmy znaleźć ten projekt, następnie zgłosić swój akces. Trochę szczęścia, trochę naszego zaangażowania i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Piknik to część całego projektu. Załapaliśmy się do udziału w nim jako jedno z dwóch gimnazjów w województwie. Oczywiście wcześniej bardzo o to zabiegaliśmy – mówi dyrektor gimnazjum Ireneusz Kaczorek.

Zwieńczeniem przeprowadzonego w środę pikniku była wizyta w przenośnym planetarium URSA MAJORA, która to wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów. – Bardzo mi się podoba ten piknik zwłaszcza, że są moje pierwsze doświadczenia robione na żywo. Najbardziej podobały mi się doświadczenia z chemii – mówi uczennica Karolina Sobieszek.

W ramach uczestnictwa w projekcie szkoła dostała tablicę interaktywną, dzięki której można przeprowadzać zajęcia online. Na własna rękę placówka dokupiła kolejne trzy tablice, w związku z czym już w czterech pracowniach mogą być prowadzone zajęcia online. Dodatkowo szkoła w ramach projektu otrzymała zestaw do monitorowania przyrody, dzięki czemu uczniowie przez cały rok mogą monitorować zjawiska przyrodnicze.

Irmina Łuba

 

 

Could not open a directory stream for /var/www/vhosts/tygodnikopinie.pl/develop.tygodnikopinie.pl/images/gal/1311/piknik/

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Prosimy wypowiadać się w sposób uprzejmy, nie obrażając innych oraz zachować kulturę słowa. Komentarze obraźliwe bądź uznane za niestosowne lub nie wnoszące żadnych informacji będą automatycznie kasowane. więcej: Regulamin

Kod antyspamowy
Odśwież

art

Dwa projekty drogowe dostaną dofinansowanie

Droga gminna w Bełczącu i powiatowa na linii Zbulitów Mały – Wohyń dostaną dotacje z Urzędu Wojewódzkiego w ramach „schetynówek” na zaplanowany przez samorządy remont. Propozycje miasta Radzyń i gmin Borki i Kąkolewnicy w ocenie wojewódzkiej komisji wypadły raczej blado.

frame

Wybiegane zwycięstwo. Orzeł Czemierniki-LKS Sokół Adamów 3:2

To miał być ciężki mecz no i był. LKS Sokół Adamów, który trochę lepiej wszedł w mecz od czemiernickiego Orła zaczął posyłać długie i w dodatku groźne piłki do przodu do swoich szybkich napastników.

art

Wójt i radni odpierają zarzuty o planach zamykania szkół

Chwilową dezorientację wprowadziła wśród zebranych na sesji rady gminy mieszkanka Olszewnicy, która szczegółowo dopytywała o deficyt budżetowy, stan zatrudnienia nauczycieli w ostatnich 3 latach i źródła spłat kredytów.