Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie m.in. w celu świadczenia usług, statystyk i zapewnienia pełnej funkcjonalności serwisu. Jeżeli nie chcesz żeby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, zmień ustawienia swojej przeglądarki według informacji w menu help przeglądarki, lub na stronie jej producenta.

 • Pałac Potockich własnością miasta

  W czwartek 2 lipca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbył się akt przekazania pałacu Potockich na własność miasta Radzyń. W ten sposób finał znalazły ponad roczne starania władz dwóch kadencji.
 • To Twoje dziecko - pamiętaj o nim zawszeDookoła panują tropikalne temperatury, które osłabiają nasze samopoczucie, ale też koncentrację. W ubiegłym roku świat obiegły koszmarne historie o dzieciach pozostawionych przez swoich opiekunów w rozgrzanych autach - czasem na cały dzień.

 • Taekwondziści Mistrzami Świata

  To były dla naszych zawodników mistrzostwa marzeń. W ostatnim tygodniu maja, we włoskim Jesolo w Mistrzostwach Świata Juniorów polska reprezentacja wywalczyła 8 złotych medali, 13 srebrnych i 19 brązowych.
 • Podlaska vs. Warszawska – która do remontu?

  Na Warszawskiej mieszkańcom niektórym zalewa posesje, na Podlaskiej nie mają nawet kawałka chodnika, którym bezpiecznie mogliby przejść piesi.
 • „To na pewno mój brat. Policja za to zapłaci.”

  W czwartek wieczorem w lesie w okolicach Kolembród znaleziono ciało. Aneta Jemielnik zidentyfikowała je jako zwłoki swego brata, Pawła Jemielnika, poszukiwanego od 18 kwietnia. – Spojrzałam na ciało i padłam. Nie byłam w stanie o nic pytać, nic powiedzieć – mówi wstrząśnięta kobieta i zapowiada, że za to, co się stało, zapłaci policja.

Pokazać, że nauka nie musi być nudna

Kategoria: Listopad 2013 Utworzono: czwartek, 07, listopad 2013 tygodnikopinie.pl

 DSC0225

Warsztaty, doświadczenia, wizyta w przenośnym planetarium URSA MAJOR, to tylko namiastka atrakcji jakie czekały na gimnazjalistów z Czemiernik. Piknik edukacyjny zorganizowany przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk z Warszawy w ramach projektu EDUSCIENCE w Publicznym Gimnazjum im. hm. M. S. Lisowskiego okazał się strzałem w dziesiątkę.

– Celem projektu jest pokazanie dzieciakom, że nauka potrafi być fajna. Pracujemy wciąż nad portalem, który jest udostępniony także w szkole, dzięki czemu można łączyć się za pomocą naszej platformy z profesorami, którzy pracują w naszym instytucie geofizyki w PAN. Dodatkową atrakcją są łączenia z naszej stacji na Spitsbergeniedodaje Justyna Buczyńska.

Czemiernickie gimnazjum uczestniczy w programie od roku. –To, że zostaliśmy wylosowani to nie był przypadek. Musieliśmy znaleźć ten projekt, następnie zgłosić swój akces. Trochę szczęścia, trochę naszego zaangażowania i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Piknik to część całego projektu. Załapaliśmy się do udziału w nim jako jedno z dwóch gimnazjów w województwie. Oczywiście wcześniej bardzo o to zabiegaliśmy – mówi dyrektor gimnazjum Ireneusz Kaczorek.

Zwieńczeniem przeprowadzonego w środę pikniku była wizyta w przenośnym planetarium URSA MAJORA, która to wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów. – Bardzo mi się podoba ten piknik zwłaszcza, że są moje pierwsze doświadczenia robione na żywo. Najbardziej podobały mi się doświadczenia z chemii – mówi uczennica Karolina Sobieszek.

W ramach uczestnictwa w projekcie szkoła dostała tablicę interaktywną, dzięki której można przeprowadzać zajęcia online. Na własna rękę placówka dokupiła kolejne trzy tablice, w związku z czym już w czterech pracowniach mogą być prowadzone zajęcia online. Dodatkowo szkoła w ramach projektu otrzymała zestaw do monitorowania przyrody, dzięki czemu uczniowie przez cały rok mogą monitorować zjawiska przyrodnicze.

Irmina Łuba

 

 

Could not open a directory stream for /var/www/vhosts/tygodnikopinie.pl/develop.tygodnikopinie.pl/images/gal/1311/piknik/

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Prosimy wypowiadać się w sposób uprzejmy, nie obrażając innych oraz zachować kulturę słowa. Komentarze obraźliwe bądź uznane za niestosowne lub nie wnoszące żadnych informacji będą kasowane. więcej: Regulamin

Kod antyspamowy
Odśwież

***
Cytujemy
Grot: „Jak będzie wyglądać Radzyń za cztery lata, co powinno się jeszcze na jego terenie zmienić?”
Burmistrz Jerzy Rębek: „Ludzie będą chodzili po ulicach, będą się do siebie wzajemnie uśmiechali...”(Magazyn Społeczno-Kulturalny Grot, 23 grudnia 2014 r.)

A to nasuwa...:
„Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna” (Walc, Cz. Miłosz)

Ale z drugiej strony...:
„A więc pamiętaj – w trudną porę marzeń masz być ambasadorem.” (Rok myśliwego, Cz. Miłosz)
I tego szczerze życzymy.

frame

Pokonani na własnym boisku

W niedzielę 11 maja Orzeł poniósł pierwszą porażkę w rundzie wiosennej. Jeden do zera uległ LZS Gręzovia Gręzówka. Według statystyk był to najtrudniejszy, jak do tej pory, rywal żółto – niebieskich.

policja

Po raz drugi debatowali z policją

Pedagodzy, nauczyciele, przedstawiciele policji i służby kuratorskiej oraz władze gminy i radni wraz z mieszkańcami gminy Kąkolewnica spotkali się na wspólnej debacie dotyczącej bezpieczeństwa na terenie powiatu.