Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie m.in. w celu świadczenia usług, statystyk i zapewnienia pełnej funkcjonalności serwisu. Jeżeli nie chcesz żeby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, zmień ustawienia swojej przeglądarki według informacji w menu help przeglądarki, lub na stronie jej producenta.

 • Nowe władze związku komunalnego wybrane

  We wtorek 27 stycznia na walnym zgromadzeniu wspólników Związku Komunalnego Gmin Powiatu Radzyńskiego wybrano nowe władze. Przewodniczącym Zgromadzenia Wspólników został burmistrz Radzynia Jerzy Rębek, a jego zastępcą Jarosław Radomski – wójt gm. Jeziorzany.
 • Tym Państwu już podziękujemy

  Jakieś dwa tygodnie temu burmistrz Radzynia, Jerzy Rębek, odwołał dwóch członków rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o. W ich miejsce i na istniejący od lipca ubiegłego roku wakat w radzie wprowadził trzech nowych członków. W ubiegłym tygodniu pojawiła się informacja o planowanym odwołaniu skarbnika miast­­a.
 • W gminie Borki nie ma „polityki miłości”

  Jest raczej ogólny konflikt między radnymi reprezentującymi byłego i obecnego wójta. Na ostatniej sesji rady gminy temperatura obrad podnosiła się stopniowo, by w pewnym momencie osiągnąć poziom bliski wrzenia. To wtedy jeden z sołtysów zażartował półgłosem: „Nie wiadomo, czy zostać, czy uciekać”.
 • Sędzia nie oprze decyzji na pojedynczych skargach, chce obejrzeć karty

  Po listopadowych wyborach do Sądu Okręgowego w Lublinie trafiły skargi dotyczące przeprowadzenia wyborów do powiatu w komisji na terenie miasta. 9 stycznia sąd zajął się ich rozpatrywaniem. Ma zadecydować, czy skargi są zasadne. Na razie sędziowie chcą obejrzeć karty wyborcze.
 • Zmiany w ustawie – konsumentom wolno więcej?

  Ważne zmiany w ustawie o prawach konsumenta – od 25 grudnia kupujący mogą więcej ROZMOWA z Włodzimierzem Kowalikiem, powiatowym rzecznikiem konsumenta
 • Kolędy jak drogocenne perły

  Niemal 20 wykonawców i artystów z całego powiatu wystąpiło na scenie radzyńskiej oranżerii. Wśród nich znaleźli się soliści, zespoły, chóry szkolne, schole.

Pokazać, że nauka nie musi być nudna

Kategoria: Listopad 2013 Utworzono: czwartek, 07, listopad 2013 tygodnikopinie.pl

 DSC0225

Warsztaty, doświadczenia, wizyta w przenośnym planetarium URSA MAJOR, to tylko namiastka atrakcji jakie czekały na gimnazjalistów z Czemiernik. Piknik edukacyjny zorganizowany przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk z Warszawy w ramach projektu EDUSCIENCE w Publicznym Gimnazjum im. hm. M. S. Lisowskiego okazał się strzałem w dziesiątkę.

– Celem projektu jest pokazanie dzieciakom, że nauka potrafi być fajna. Pracujemy wciąż nad portalem, który jest udostępniony także w szkole, dzięki czemu można łączyć się za pomocą naszej platformy z profesorami, którzy pracują w naszym instytucie geofizyki w PAN. Dodatkową atrakcją są łączenia z naszej stacji na Spitsbergeniedodaje Justyna Buczyńska.

Czemiernickie gimnazjum uczestniczy w programie od roku. –To, że zostaliśmy wylosowani to nie był przypadek. Musieliśmy znaleźć ten projekt, następnie zgłosić swój akces. Trochę szczęścia, trochę naszego zaangażowania i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Piknik to część całego projektu. Załapaliśmy się do udziału w nim jako jedno z dwóch gimnazjów w województwie. Oczywiście wcześniej bardzo o to zabiegaliśmy – mówi dyrektor gimnazjum Ireneusz Kaczorek.

Zwieńczeniem przeprowadzonego w środę pikniku była wizyta w przenośnym planetarium URSA MAJORA, która to wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów. – Bardzo mi się podoba ten piknik zwłaszcza, że są moje pierwsze doświadczenia robione na żywo. Najbardziej podobały mi się doświadczenia z chemii – mówi uczennica Karolina Sobieszek.

W ramach uczestnictwa w projekcie szkoła dostała tablicę interaktywną, dzięki której można przeprowadzać zajęcia online. Na własna rękę placówka dokupiła kolejne trzy tablice, w związku z czym już w czterech pracowniach mogą być prowadzone zajęcia online. Dodatkowo szkoła w ramach projektu otrzymała zestaw do monitorowania przyrody, dzięki czemu uczniowie przez cały rok mogą monitorować zjawiska przyrodnicze.

Irmina Łuba

 

 

Could not open a directory stream for /var/www/vhosts/tygodnikopinie.pl/develop.tygodnikopinie.pl/images/gal/1311/piknik/

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Prosimy wypowiadać się w sposób uprzejmy, nie obrażając innych oraz zachować kulturę słowa. Komentarze obraźliwe bądź uznane za niestosowne lub nie wnoszące żadnych informacji będą automatycznie kasowane. więcej: Regulamin

Kod antyspamowy
Odśwież

kasa

Ważne zmiany w ustawie o prawach konsumenta – od 25 grudnia kupujący mogą więcej

ROZMOWA  z Włodzimierzem Kowalikiem, powiatowym rzecznikiem konsumenta

art

Żebro przebiło płuco, lekarz pogotowia stwierdził stłuczenie

Okrzeja godzina 16.00 pierwszy gwizdek sędziego. Rozpoczyna się spotkanie LKS Orzeł Czemierniki – Olimpia Okrzeja. Dla jednego z zawodników kończy się ono po niespełna kilku minutach gry od wejścia na boisko, kiedy to po faulu pada na murawę.

DSC04801

Ulan-Majorat. Wójt z najniższym wynagrodzeniem w powiecie.

Brak doświadczenia – to było koronnym i jedynym argumentem radnych opozycyjnych, którzy podczas dzisiejszej sesji zaproponowali wynagrodzenie dla wójta Jarosława Koczkodaja.