Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie m.in. w celu świadczenia usług, statystyk i zapewnienia pełnej funkcjonalności serwisu. Jeżeli nie chcesz żeby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, zmień ustawienia swojej przeglądarki według informacji w menu help przeglądarki, lub na stronie jej producenta.

 • Dożynki czy przegląd zespołów ludowych?

  Tuż przed dożynkami w gm. Ulan-Majorat pojawił się mały problem. Urażone brakiem zaproszeń i pozbawieniem możliwości wystąpienia podczas części artystycznej poczuły się panie z gminnych zespołów ludowych – tak przynajmniej alarmował na sesji rady gminy sołtys wsi Domaszewnica. – Zespoły mogą wystąpić podczas części oficjalnej przy prezentacji wieńców, nie wysyłaliśmy zaproszeń, ale rozmowy na ten temat były.
 • Narasta konflikt dyrektora z nauczycielami

  Tuż przed początkiem roku nauczyciele kąkolewnickiego gimnazjum składają w gminie pisemną skargę na swoją przełożoną, dyrektor Ewę Mazur. W tle i nie bez znaczenia wydaje się przebijać sprawa poprawiania ocen końcowych uczniom, którzy poprzedni rok szkolny mieli zakończyć nieklasyfikowaniem, a jednak otrzymali promocje do następnych klas.
 • Cześć bohaterowi

  W minioną niedzielę w Stoczku (gm. Czemierniki) odbyły się kolejne już uroczystości upamiętniające pochodzącego z tych stron chorążego Aleksandra Chudka. Urodzony 17 sierpnia 1914 roku w Stoczku pilot Wojska Polskiego zaginął 23 czerwca 1944 roku w Le Plessis-Grimoult we Francji. Tam w 2009 r. został odsłonięty pomnik poświęcony chorążemu, który wsławił się tytułem asa myśliwskiego sił powietrznych i 12.
 • Rozdzielili pieniądze na fundusze sołeckie

  Dobiega końca wydatkowanie pieniędzy z funduszy sołeckich. W gminie Wohyń spora część wydatków została przeksięgowana w budżecie do wydatków inwestycyjnych, ponieważ często były związane z modernizacjami budynków, placów wokół nich lub doposażeniem w sprzęt przekraczający wartością 3,5 tys. zł.
 • Jednak wakacje

  Drodzy Czytelnicy, jak zapewne zauważyliście na stronie pierwszej, kolejny numer naszego tygodnika wychodzi dopiero 13 lipca.

Pokazać, że nauka nie musi być nudna

Kategoria: Listopad 2013 Utworzono: czwartek, 07, listopad 2013 tygodnikopinie.pl

 DSC0225

Warsztaty, doświadczenia, wizyta w przenośnym planetarium URSA MAJOR, to tylko namiastka atrakcji jakie czekały na gimnazjalistów z Czemiernik. Piknik edukacyjny zorganizowany przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk z Warszawy w ramach projektu EDUSCIENCE w Publicznym Gimnazjum im. hm. M. S. Lisowskiego okazał się strzałem w dziesiątkę.

– Celem projektu jest pokazanie dzieciakom, że nauka potrafi być fajna. Pracujemy wciąż nad portalem, który jest udostępniony także w szkole, dzięki czemu można łączyć się za pomocą naszej platformy z profesorami, którzy pracują w naszym instytucie geofizyki w PAN. Dodatkową atrakcją są łączenia z naszej stacji na Spitsbergeniedodaje Justyna Buczyńska.

Czemiernickie gimnazjum uczestniczy w programie od roku. –To, że zostaliśmy wylosowani to nie był przypadek. Musieliśmy znaleźć ten projekt, następnie zgłosić swój akces. Trochę szczęścia, trochę naszego zaangażowania i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Piknik to część całego projektu. Załapaliśmy się do udziału w nim jako jedno z dwóch gimnazjów w województwie. Oczywiście wcześniej bardzo o to zabiegaliśmy – mówi dyrektor gimnazjum Ireneusz Kaczorek.

Zwieńczeniem przeprowadzonego w środę pikniku była wizyta w przenośnym planetarium URSA MAJORA, która to wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów. – Bardzo mi się podoba ten piknik zwłaszcza, że są moje pierwsze doświadczenia robione na żywo. Najbardziej podobały mi się doświadczenia z chemii – mówi uczennica Karolina Sobieszek.

W ramach uczestnictwa w projekcie szkoła dostała tablicę interaktywną, dzięki której można przeprowadzać zajęcia online. Na własna rękę placówka dokupiła kolejne trzy tablice, w związku z czym już w czterech pracowniach mogą być prowadzone zajęcia online. Dodatkowo szkoła w ramach projektu otrzymała zestaw do monitorowania przyrody, dzięki czemu uczniowie przez cały rok mogą monitorować zjawiska przyrodnicze.

Irmina Łuba

 

 

Could not open a directory stream for /tygodnikopinie.pl/images/gal/1311/piknik/

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Prosimy wypowiadać się w sposób uprzejmy, nie obrażając innych oraz zachować kulturę słowa. Komentarze obraźliwe bądź uznane za niestosowne lub nie wnoszące żadnych informacji będą kasowane. więcej: Regulamin

Kod antyspamowy
Odśwież

frame

Mandat radnego wygaszony

W poniedziałek 29 grudnia, podczas sesji rady miasta pod głosowanie została poddana uchwała o wygaszeniu mandatu radnemu Jackowi Piekutowskiemu. Powód?

frame

Życiowym rekordem wywalczył zwycięstwo

W środę 28 maja na stadionie lekkoatletycznym w Puławach odbył się Finał Wojewódzki Indywidualnych Zawodów Lekkoatletycznych w kategorii Gimnazjada. Cezary Cholewa reprezentant powiatu radzyńskiego, uczeń gimnazjum w Czemiernikach zajął pierwsze miejsce w skoku wzwyż.

frame

GM. KĄKOLEWICA Z okazji 80-tej rocznicy śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego w kapliczce w Lipniakach wmurowano pamiątkową tablicę. Jej uroczystego odsłonięcia dokonali wspólnie: sołtys Lipniak Wiesław Mazurek, dr Szczepan Kalinowski i prezes zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych bryg. Witold Korólczyk.