• Księżniczki i superbohaterowie tańczyli do utraty tchu

  Bal Karnawałowy, który miał miejsce 28 stycznia w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim, był kolorowy, roztańczony i magiczny. Tego dnia, wśród bogatej dekoracji, na sali spotkać można było księżniczki, filmowych bohaterów, a nawet Indianina. W maskach, kolorowych strojach podopieczni SOSW tańczyli, bawili się i cieszyli trwającym wciąż karnawałem.
 • Znów grasują oszuści

  Radzyńscy policjanci poszukują sprawców kradzieży pieniędzy i biżuterii, do której doszło w piątek przed południem w jednej z miejscowości na terenie gm. Ulan. Kobieta podając się za osobę sprzedającą koce weszła do domu starszego mężczyzny. Po powrocie domowników okazało się, że doszło do kradzieży. Policja ustala wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apeluje o rozwagę w kontaktach z nieznajomymi.
 • Wierzbówka się bawiła

  Niedziela 24 stycznia na długo zapadnie w pamięci mieszkańców Wierzbówki pod Parczewem. Zorganizowana przez nowo zawiązane stowarzyszenie i sołtysa wsi choinka zgromadziła w świetlicy wiejskiej wielu mieszkańców Wierzbówki i okolic.
 • Konfesja starego żurnalisty

  To jak to jest (czy też bywa) w przypadku dziennikarza naturszczyka, bardziej tekściarza, za jakiego dostrzegam podstawy się mieć, mając się przy tym nieskromnie za nestora radzyńskiej żurnalistyki?

Pokazać, że nauka nie musi być nudna

Kategoria: Listopad 2013 Utworzono: czwartek, 07, listopad 2013 tygodnikopinie.pl

 DSC0225

Warsztaty, doświadczenia, wizyta w przenośnym planetarium URSA MAJOR, to tylko namiastka atrakcji jakie czekały na gimnazjalistów z Czemiernik. Piknik edukacyjny zorganizowany przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk z Warszawy w ramach projektu EDUSCIENCE w Publicznym Gimnazjum im. hm. M. S. Lisowskiego okazał się strzałem w dziesiątkę.

– Celem projektu jest pokazanie dzieciakom, że nauka potrafi być fajna. Pracujemy wciąż nad portalem, który jest udostępniony także w szkole, dzięki czemu można łączyć się za pomocą naszej platformy z profesorami, którzy pracują w naszym instytucie geofizyki w PAN. Dodatkową atrakcją są łączenia z naszej stacji na Spitsbergeniedodaje Justyna Buczyńska.

Czemiernickie gimnazjum uczestniczy w programie od roku. –To, że zostaliśmy wylosowani to nie był przypadek. Musieliśmy znaleźć ten projekt, następnie zgłosić swój akces. Trochę szczęścia, trochę naszego zaangażowania i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Piknik to część całego projektu. Załapaliśmy się do udziału w nim jako jedno z dwóch gimnazjów w województwie. Oczywiście wcześniej bardzo o to zabiegaliśmy – mówi dyrektor gimnazjum Ireneusz Kaczorek.

Zwieńczeniem przeprowadzonego w środę pikniku była wizyta w przenośnym planetarium URSA MAJORA, która to wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów. – Bardzo mi się podoba ten piknik zwłaszcza, że są moje pierwsze doświadczenia robione na żywo. Najbardziej podobały mi się doświadczenia z chemii – mówi uczennica Karolina Sobieszek.

W ramach uczestnictwa w projekcie szkoła dostała tablicę interaktywną, dzięki której można przeprowadzać zajęcia online. Na własna rękę placówka dokupiła kolejne trzy tablice, w związku z czym już w czterech pracowniach mogą być prowadzone zajęcia online. Dodatkowo szkoła w ramach projektu otrzymała zestaw do monitorowania przyrody, dzięki czemu uczniowie przez cały rok mogą monitorować zjawiska przyrodnicze.

Irmina Łuba

 

 

Could not open a directory stream for /tygodnikopinie.pl/images/gal/1311/piknik/

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Prosimy wypowiadać się w sposób uprzejmy, nie obrażając innych oraz zachować kulturę słowa. Komentarze obraźliwe bądź uznane za niestosowne lub nie wnoszące żadnych informacji będą kasowane. więcej: Regulamin

Kod antyspamowy
Odśwież

art

Debata kandydatów na burmistrza Radzynia

Wczoraj o godz. 18, w studiu Katolickiego Radia Podlasie w Siedlcach spotkali się dwaj kandydaci na burmistrza Radzynia Podlaskiego: starosta Lucjan Kotwica i poseł Jerzy Rębek.

frame

Wybiegane zwycięstwo. Orzeł Czemierniki-LKS Sokół Adamów 3:2

To miał być ciężki mecz no i był. LKS Sokół Adamów, który trochę lepiej wszedł w mecz od czemiernickiego Orła zaczął posyłać długie i w dodatku groźne piłki do przodu do swoich szybkich napastników.

DSC07019 wynik

Dzieci ze Szkoły Podstawowej z Zakrzewie miały okazję wyruszyć na wycieczkę pełną magii i iluzji. W czwartek, 17 września, pojechały do Farmy Iluzji oraz leżącej nieopodal Zaczarowanej Doliny.